loading

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.

// NAUKA MEDYTACJI WE WROCŁAWIU
Czym Jest Medytacja?

Mindfulness (MBLC) to życie oparte na uważności, czyli trening umysłu, który rozwijamy poprzez celowe skierowanie nie oceniającej uwagi na bieżącą chwilę. Można go porównać do mięśni, które posiadamy, ale rzadko używamy. Tak jak chodzenie na siłownię umożliwia nam wzmocnienie fizyczne ciała, tak praktykowanie mindfulness wzmacnia nasz umysł.

// MEDYTACJA WE WROCŁAWIU
Rozwój Mindfulness

W ramach rozwoju MBLC, medytacja we Wrocławiu zyskuje na znaczeniu, oferując możliwość uczestnictwa w sesjach medytacyjnych. Dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z mindfulness, dostępne są dedykowane medytacje dla początkujących we Wrocławiu. Zapewniamy również wsparcie w nauce medytacji we Wrocławiu, aby każdy mógł odkryć korzyści płynące z praktyki uważności.

// POTWIERDZONE BADANIAMI
Po Co Praktykujemy?

Skuteczność programu medytacji świeckiej została potwierdzona badaniami klinicznymi, co przyczyniło się do jego ogromnej popularności na całym świecie i rozpowszechnienia praktyk uważności.

Medytacja przynosi wiele korzyści. Specjaliści i klinicyści  do najważniejszych zaliczają:

// KILKA SŁÓW O HISTORII
Pochodzenie

Początki tej praktyki sięgają starożytnych praktyk buddyjskich, jednak nie ma ona charakteru obrzędowego czy religijnego. Stanowi świecką praktykę, opartą na psychologii buddyjskiej i tradycji sięgającej ponad 2500 lat wstecz. Koniec lat siedemdziesiątych to okres, w którym amerykański naukowiec i psychiatra, profesor Jon Kabat-Zinn, stworzył ośmiotygodniowy program redukcji stresu.